Pomysłowe prezenty

Zrób to sam – prezenty wykonane własnoręcznie!
Zanim zaczniesz dalej czytać, przygotuj sobie ołówek, czystą kartkę papieru (najlepiej formatu A4), klej, nożyczki, bibułę i papier kolorowy. Rozsiądź się teraz wygodnie przed komputerem z potrzebnymi akcesoriami i wczytaj się w tekst. Celem naszej współpracy jest wykonanie niepowtarzalnego prezentu na Dzień Matki.
Wszystkie matki uwielbiają dostawać
od swych pociech prezenty. Co roku dajecie pewnie kwiaty, zaskoczcie ją w tym roku – dajcie mamie wyjątkowy prezent! A wyjątkowy prezent to taki, w który włożycie serce. Skoncentrujcie się więc i zabieramy się pracy!
Weźcie kartkę papieru i złóżcie ją na pół. Z jednej strony wytnijcie serce, w ten sposób, aby tworzyło ono część wierzchnią naszej laurki. Następnie otwórzcie laurkę i środkową część wyklejcie czerwonym papierem kolorowym – zastosujcie technikę wydzieranki. Następnie zamknijcie kartkę i na wierzchnią część naklejcie czerwoną bibułę, w ten sposób, aby cały biały papier został zakryty (nie przejmujcie się, że zakleicie wycięte wcześniej serce).
Połowa już za nami – mamy tło.
Teraz zastanówcie się, co zawsze chcieliście powiedzieć swojej mamie (może chcecie ją przeprosić, albo za coś jej podziękować). Wszystkie te myśli przelejcie na kolorowy papier – wybierzcie ulubiony kolor mamy. Na tym właśnie kolorze ołówkiem nakreślcie kilka słów, płynących prosto z serca. Teraz wytnijcie z owej kartki z życzeniami jakiś fantazyjny kształt. Po skończonej pracy kolorową kartkę myśli – życzeń wklejcie na tło wydzieranki (wewnętrzna część laurki).
Kolejny etap za nami.
Podsumujmy – mamy laurkę, której wierzchnia część jest wycięta w kształcie serca i oklejona czerwoną bibułą, wewnętrzna część natomiast jest wyklejona, przy pomocy techniki wydzieranki, czerwonym papierem kolorowym, na wydzierance przyklejona jest kartka z życzeniami, płynącymi prosto z serca.
Kolejnym i ostatnim etapem pracy nad wyjątkowym prezentem na Dzień Matki jest przyozdobienie wierzchniej części laurki przy pomocy bibuły. Teraz już wszystko zależy od naszej fantazji. Możemy zgniatać różne kolory bibuły w maleńkie kulki, którymi następnie ozdobimy brzegi naszej laurki, możemy też z bibuły stworzyć kolorowe kokardki, które finezyjnie przykleimy do wierzchniej części. Tę część wykonania pozostawiam waszej własnej inwencji twórczej.
Koniec.
Gratuluję –właśnie wykonaliście idealny prezent, na specjalny dzień, dla wyjątkowej osoby.