CEGŁY BUDOWLANE – polecana, zaprzyjaźniona usługa

Cegła budowlana to powszechny materiał używany podczas wykończeń budynków i wnętrz. Jest znana i stosowana od stuleci. Głównie używana jest do stawiania ścian działowych, wykończeń ścian balkonowych czy wejść do pomieszczeń. Oczywiście za jej pomocą można zbudować cały budynek jednak jest to dość czasochłonne. 

Rodzaje cegieł budowlanych.

Rozróżnia się wiele rodzajów cegieł np. cegła dziurawka, cegła suszona, szamotowa, ceramiczna, wapienno-piaskowa, klinkierowa i inne. Każdy rodzaj zrobiony jest z innego materiału i ze względu na odmienny styl mają różne zastosowanie. I tak na przykład cegły pełne znajdą zastosowanie przy wznoszeniu ścian konstrukcyjnych, cegła szamotowa jest znakomita do wykładania ścian w kominku czy piecach kaflowych, a cegła wapienno-piaskowa idealnie nada się do stawiania ścian działowych. Cegły mają też różne kolory, faktury i rozmiary. W zależności od przeznaczenia stosuje się też odpowiedni kształt. Do cegieł przyda się zamówić piękne rolety pasujące do koloru elewacji – zobacz na: Roletowo

Cegły elewacyjne zwane licowymi to cegły, które są stosowane na zewnątrz. Po wmurowaniu nie stosuje się na ich powierzchnię tynku, gdyż ta cegła sama w sobie stanowi ozdobę elewacji. Charakteryzuje się trwałością, odpornością na czynniki atmosferyczne, słabą nasiąkliwością, nie zmienia wyglądu pod wpływem promieni słonecznych. By nieco poprawić jej wygląd można ją szkliwić. Cegły elewacyjne są produkowane w różnych wzorach kolorach i fakturach. Są robione przemysłowo, ale też wysoko cenione są produkowane ręcznie. Zrobione są z naturalnych surowców, więc dobrze współgrają ze środowiskiem naturalnym.