Pomysłowe prezenty

Categories: NOWE

Zrób to sam – prezenty wykonane własnoręcznie!
Zanim zaczniesz dalej czytać, przygotuj sobie ołówek, czystą kartkę papieru (najlepiej formatu A4), klej, nożyczki, bibułę i papier kolorowy. Rozsiądź się teraz wygodnie przed komputerem z potrzebnymi akcesoriami i wczytaj się w tekst. Celem naszej współpracy jest wykonanie niepowtarzalnego prezentu na Dzień Matki.
Wszystkie matki uwielbiają dostawać
od swych pociech prezenty. Co roku dajecie pewnie kwiaty, zaskoczcie ją w tym roku – dajcie mamie wyjątkowy prezent! A wyjątkowy prezent to taki, w który włożycie serce. Skoncentrujcie się więc i zabieramy się pracy!
Weźcie kartkę papieru i złóżcie ją na pół. Z jednej strony wytnijcie serce, w ten sposób, aby tworzyło ono część wierzchnią naszej laurki. Następnie otwórzcie laurkę i środkową część wyklejcie czerwonym papierem kolorowym – zastosujcie technikę wydzieranki. Następnie zamknijcie kartkę i na wierzchnią część naklejcie czerwoną bibułę, w ten sposób, aby cały biały papier został zakryty (nie przejmujcie się, że zakleicie wycięte wcześniej serce).
Połowa już za nami – mamy tło.
Teraz zastanówcie się, co zawsze chcieliście powiedzieć swojej mamie (może chcecie ją przeprosić, albo za coś jej podziękować). Wszystkie te myśli przelejcie na kolorowy papier – wybierzcie ulubiony kolor mamy. Na tym właśnie kolorze ołówkiem nakreślcie kilka słów, płynących prosto z serca. Teraz wytnijcie z owej kartki z życzeniami jakiś fantazyjny kształt. Po skończonej pracy kolorową kartkę myśli – życzeń wklejcie na tło wydzieranki (wewnętrzna część laurki).
Kolejny etap za nami.
Podsumujmy – mamy laurkę, której wierzchnia część jest wycięta w kształcie serca i oklejona czerwoną bibułą, wewnętrzna część natomiast jest wyklejona, przy pomocy techniki wydzieranki, czerwonym papierem kolorowym, na wydzierance przyklejona jest kartka z życzeniami, płynącymi prosto z serca.
Kolejnym i ostatnim etapem pracy nad wyjątkowym prezentem na Dzień Matki jest przyozdobienie wierzchniej części laurki przy pomocy bibuły. Teraz już wszystko zależy od naszej fantazji. Możemy zgniatać różne kolory bibuły w maleńkie kulki, którymi następnie ozdobimy brzegi naszej laurki, możemy też z bibuły stworzyć kolorowe kokardki, które finezyjnie przykleimy do wierzchniej części. Tę część wykonania pozostawiam waszej własnej inwencji twórczej.
Koniec.
Gratuluję –właśnie wykonaliście idealny prezent, na specjalny dzień, dla wyjątkowej osoby.


    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *